Projekt “Arukad külad, nutikad kogukonnad”: nutikad said kokku arukas külas

 Kategooria Uudised
20. septembri õhtupoolikul kogunes Lubja külaplatsile pea 40 inimest, keda kõiki liidab üks märksõnapaar: arukad külad ja nutikad kogukonnad.
Nimelt toimus Põhja-Harju Koostöökogu piirkonna kolmeastmelises aruka küla programmis osalevate külade ja nende mentorite avakohtumine.
Programmi kandideerimine toimus tänavu maikuus ning osalema valiti igast vallast kolm küla:
  • Jõelähtme vald: Liivamäe küla, Uusküla, Ihasalu küla
  • Rae vald: Suursoo küla, Lagedi alevik, Aaviku küla
  • Viimsi vald: Miiduranna küla, Pärnamäe küla, Äigrumäe küla
Iga küla sai omale mentoriks juba sama programmi läbi teinud PHKK piirkonna küla, kelleks on Rae valla Uuesalu, Jõelähtme valla Neeme ja Viimsi valla Lubja küla (ehk perioodil 2021-juuli 2023 üle-eestilises aruka küla programmis osalenud PHKK piirkonna pilootkülad) ning kes jagavad praegustele programmis osalejatele enda kogemusi ning on toeks ja abiks strateegiate koostamisel.
Ja kus veel mujal avakohtumiseks kokku saada, kui mitte arukas Lubja külas, kes näitas enda vastvalminud kogukonnamaja, kogukonna laululava ning aruka küla programmi raames valminud pilootprojekti ehk nutikat pinki.
Külavanema eestvedamisel tegime ka väikese matkatiiru ning sõime lõkke kohal pajas valminud seljankat ja maiustasime kohapeal küpsetatud pannkookidega.
Suur aitäh Lubja Külaselts MTÜ niivõrd suurepärase vastuvõtu eest!
Kohtumine toimus LEADER koostööprojekti “Arukad külad, nutikad kogukonnad” PHKK omategevuste raames. Koostööprojekti partnerid on MTÜ Põhja-Harju Koostöökogu (juhtpartner), MTÜ Nelja Valla Kogu, MTÜ Kodukant Läänemaa.