Õppereisil tutvuti Rae valla kultuuri-, loodus-, ja väike-ettevõtluse objektidega

 Kategooria Uudised
  1. septembril toimus Põhja-Harju Koostöökogu liikmetele õppereis Rae valda, et tutvuda Rae valla kultuuri-, loodus-, ja väike-ettevõtluse objektidega, mis on saanud toetust ka LEADER-programmist. Ühepäevasel väljasõidul külastati Lilleoru keskust, Seli külas asuvat Jüri Jahimeeste Seltsi jahimaja, matkati  Mädajärve matkarajal, külastati väikest pereettevõtet nimega Peetri Vorstiabi, tutvuti aruka Uuesalu külaga ning lõpetuseks vaadati oma silmaga, milline näeb välja 100 aastat vana Laasi Küün.
  • Lilleoru keskuses tutvuti kogu kompleksi ehitamisel rakendatud säästlike lahendustega ning uudistati ringi Lilleoru aias, mis on permakultuuri suurepärane näide. Lilleoru keskus on läbi aastate saanud LEADER-toetust väga paljudele erinevatele projektidele.
  • Seli külas tutvuti Jüri Jahimeeste Seltsi valmiva majaga. Maja ehitamiseks saadi toetust ka LEADER-programmist. Jahimaja rajamisega hakatakse pakkuma haridusasutustele, peredele ja täiskasvanutele piirkonnaga seotud keskkonnaharidust (tutvustatakse jahipidamist üldisemalt ning ka piirkonna loodusväärtusi nt Limu raba hoiuala, Limu järve ümbrus, Mädajärve ümbrus, Seli moreenseljandik, vana turbatootmisala, inimtekkeline jõgi jne).
  • Peetris asuv Peetri Vorstiabi on rikkaliku Eesti toodete valikuga pood, kus on müügil kõikvõimalik lihakaup, kalakaup, mahemahlad, moosid jpm. Poe peremees rääkis oma kogemustest, kuidas on olnud võimalik selline toiduvõrgustik luua ja kuidas on Leader toetanud tema äri.
  • Tutvuti Rae valla Uuesalu külaga, mis on üle-eestilises Arukate külade programmis PHKK piirkonna üks pilootküladest. Külaselts tutvustas ka oma küla talvise murekoha – pimeda kelgumäe valgustamise arukat lahendust – päikeseenergial toimivad autonoomsed valgustuspostid. Pakkuja on juba olemas ning selleks talveks saab kelgunõlv turvaliselt valgustatud.
  • Järveküla külje all asuv Laasi Küün on oma väärikale vanusele (100 aastat!) vaatamata igati toimekas ja tegus. Seal toimub kontserte, saab pidada eriüritusi ning pakutakse ehedat toitu.
  • Õppereis PHKK liikmetele toimus koostööprojekti “Mitmekesise säästva turismi ettevõtluse ühisarendamine” tegevusena.

Lilleoru Elulille park

Jüri Jahimeeste Seltsi hetkel veel ehitusjärgus olev jahimaja

Peetri Vorstiabi lahke peremees Toomas

Uuesalu kelgumäe otsas

Laasi Küün kogu oma eheduses