2. juunil toimub Kostiveres PHKK piirkonna arukate külade arenguprogrammi raames arenduspäevak

 Kategooria Uudised

Arenduspäevak toimub neljapäeval 2. juunil kell 13.00-17.00 Kostivere Kultuurimõisas.
Nelja tunni jooksul minnakse süvitsi 5 erineva teemaga, mis on programmi eelnevates töötubades kogukonna enda poolt tõstatatud. Nendeks on:

  • Kogukonna energeetika – kogukond saab olla nii energia tootja kui ka energia tarbija. Lahendused on olemas. Tuleb vaid ühiselt otsustada, millise maja katusele paneelid püsti panna ja kuidas raha omavahel ära jagada.
  • Vajaduspõhine transport – Probleemiks on ebapiisav ühistranspordi võrgustik hajaasustuses. Lahenduseks on juba toimiva vajaduspõhise transpordi teenuse rakendamine, mis sõidab neid kaugemaid otsi, kuhu bussid jõuavad vaid paar korda päevas.
  • Digitaalsed teadetetahvlid – Inimesed siiski kasutavad ja vaatavad veel füüsilisi teadetetahvleid. Aga need lagunevad. Ja neile jäävad vanad plakatid tihti alles, neid ei jõuta reaalajas uuendada. Digitaalne teadetetahvel oleks ka kui küla teeninduspunkt.
  • Kogukonnaaiad – Aed kui kohtumiskoht. Aed kui vaimne ravi ja teraapia. Aed kui lastele toiduringluse õpetaja.
  • Rebala pärandmaastike ja muinsuskaitse õueõppala – Taastada Rebala pärandmaastik (Jõelähtme) ja luua sinna interaktiivsed matkarajad ning kogukonnateenused, mis toimiksid hariduslikult nii õpilastele kui ka täiskasvanutele.

Kuidas päev välja näeb?
Kõigepealt leiab aset lühike inspireeriv ettekanne ja pärast seda jaotatakse osalejad vastavalt teema huvile erinevate tubade vahel ära. Kõikides tubades on eksperdid/mentor, kes teid juhendavad ja aitavad selle 4 tunni jooksul võimalikult palju antud teema kohta infot leida ja seda edasi arendada.

Põhja-Harju Arukate külade arenguprogramm kestab aasta lõpuni ja programm sisaldab veel ideede piloteerimist, mentorkohtumisi ja rahastuse leidmist. Programmi veavad Põhja-Harju Koostöökogu ja Cleantech Estonia.

 

Palun kindlasti registreeri end siin  https://forms.gle/wWJAanhAyEt3r6EA9

Üritus FBs: https://fb.me/e/2cScYhVEb

Küsimuste korral kirjuta info@cleantechestonia.ee